Bize Ulaşın

Tavan U Profili

Uzunluk Paket Miktar/Metre
3 m 72 m

Tavan U profili, alüminyumdan imal edilen, ekonomik, hafif bir metal profil çeşididir. Asma tavan sistemlerinde yoğun olarak, panellerin kenarlarını sabitlemek ve desteklemek amacıyla kullanılır. Tavan u profili, tavan c profilinin içine geçirilerek monte edilir. Böylece asma tavan sistemi hem daha sağlam hem de daha estetik bir görünüm kazanır.

Farklı uzunluklarda ve kalınlıklarda üretilebilen tavan U profilinin ölçüleri, kullanılacak olan asma tavan panelinin özelliklerine ve projenin ihtiyaçlarına göre belirlenir. 

Tavan U Profili Ölçüleri 

Tavan U profilinin ölçüleri, genellikle milimetre cinsinden ifade edilir. Tavan u profilinin ölçüleri, üç ana bileşenden oluşur: genişlik, yükseklik ve kalınlık. 

  • Genişlik: Tavan u profilinin eni, yani tavan c profilinin içine girdiği kısım olarak tanımlanır. Genişlik, asma tavan panelinin kenar kalınlığına uygun olmalıdır. 
  • Yükseklik: Tavan u profilinin boyu, yani tavana dik olarak uzanan kısım olarak tanımlanır. Yükseklik, asma tavan panelinin derinliğine uygun olmalıdır. 
  • Kalınlık: Tavan u profilinin inceliği, yani metalin kalitesini belirleyen kısım olarak tanımlanır.

Mstyle olarak uzun yıllardan beri hem ithalatını hem de ihracatını yaptığımız tavan U profili ölçüleri 3 m uzunluk ve 72 m paket miktarıdır. Genişlik ve yükseklik değerleri ise tüm ürünlerde sabittir. 

Bazı yapılarda alçıpan duvar ile tuğla duvar beraber kullanılabilirken bazı yapılarda bütün duvarlar alçıpan türü panellerden oluşabilmektedir. 

İlk olarak projelerde bu profiller kullanılarak bir iskelet sistemi meydana getirilir. Profiller zemine monte edildikten sonra dikme profillerle sabitlenir. Vidalar yardımıyla profiller birbirine bağlanır. Uygulamada oldukça pratik, diğer yapı malzemelerine göre fiyat bakımından avantajlıdır. 

Hafif ve kompakt yapısı nedeniyle rahatlıkla taşınabilir. Depolama açısından da oldukça ergonomik bir tasarıma sahiptir. Web sitemizde yer alan “İletişime Geç” bağlantısına tıklayarak firma yetkililerimizle görüşebilir, ürünlere ait fiyat teklifi alabilirsiniz. 

Telefon WhatsApp Harita E-posta