Bize Ulaşın

Asma Tavan Panelleri- Vinil Kaplı Alçıpan ve 60x60 Pvc Panelleri

Asma Tavan Panelleri

Asma tavanlar, yapılarda ikincil bir tavan oluşumu olarak gösterilebilir. Asıl tavanların alt kısımlarına monte edilen bu tavanlar belirli bir alan oluştururken bu alan istenen şekilde kullanılabilmektedir. Teknolojide yaşanan gelişmeler konutlardaki kablo, boru ya da benzeri malzemelerin sayısını arttırırken asam tavanlar bunları muhteşem bir şekilde saklama özelliğine sahip olacaktır.
Asma tavanların imal edilebilecekleri malzemeler oldukça fazladır. Asma tavanın kullanım alanına ya görüntüsüne göre kullanıcılar karar vererek siparişlerini tamamlarlar. Asma tavanlarda vinil kaplı alçıpan ve 60x60 PVC paneller sıklıkla tercih edilmektedir. Farklı avantajlar sunan bu malzemeler arasından seçimler yapılıp hemen imalat aşamasına geçilecektir. İmalatlar tamamlandığında son derece estetik bir görüntü elde edilecektir.

Asma Tavanlarda Vinil Kaplı Alçıpan Kullanımı

Asma tavanlarda vinil kaplı alçıpan kullanımı oldukça yaygındır. Bunun sebebi malzemenin sunduğu ekstra özelliklerdir. Islak, nemli ya da buharlı ortamlar için bir asma tavan inşa edilecekse kesinlikle en iyi seçim bu alçıpan türü olacaktır.
Leke tutmayan özelliği restoranlarda rahatlıkla kullanılmasını sağlar. Restoranların mutfaklarında oluşan buhar ve nemden de etkilenmediği için başarılı bir ürün olarak nitelendirilmektedir. Tasarım konusunda farklı seçenekler sunmaktadır. Sahip olduğu desenler asma tavanları çok daha hareketli bir forma sokar.
Alçıpan malzemenin ışık yansıtma değerleri son derece yüksektir. Bu sayede daha düşük enerji harcayan ışık kaynakları kullanılarak ortamların aydınlatılması sağlanabilir.

Asma Tavanlarda Kullanılan 60x60 PVC Panelleri

Plastik malzemeler yapıların birçok farklı alanında tercih edilebilir. Asma tavanlarda da 60x60 PVC panelleri tercih edilmektedir. Plastik asma tavanlar kullanıcılar için son derece avantajlı ürünlerdir. Parlak yapıları ile çok daha dikkat çekici ve şık bir tasarım elde etmek mümkün olacaktır.
PVC paneller iç mekânlar için muhteşem bir seçim olur. Çok kolay bir şekilde tamir edilebilen ürünlerdir. Fiyatları çok yüksek olmadığından yaşanan herhangi bir aksaklık durumunda kolayca yenilenebilir.
Oldukça hafif bir malzemedir. Bu özelliği binanın statik hesaplarında olumsuz bir şekilde yer almasını engeller. Esnek bir yapısı olduğundan bina hareketlerine uyum sağlayabilmektedir. Yaşanan küçük sarsıntılarda kırılma ya da çatlama şikâyetleri ortaya çıkmaz.

Asma Tavanlarda Hangi Malzemenin Kullanımı Doğru Olur?

Asma tavan imalatı yapılmadan önce hangi malzemenin kullanılacağına karar verilir. Çünkü kullanılacak olan malzemeler uygulamayı tamamen değiştirecektir. Kullanılan ekipmanlardan imalat yöntemlerine kadar tüm aşama değişiklik gösterir.
Asma tavanlarda herhangi bir malzemenin en iyi olduğunu söylemek mümkün olmaz. Kullanılacak olan alana göre yapılacak olan tercihlerde değişiklikler yaşanabilmektedir. Bazı yapılarda alçıpan malzemelerin kullanımı uygun olurken bazılarında metal paneller iyi bir seçim olacaktır.
Konut inşaatlarında genellikle vinil kaplı alçıpanlar tercih edilir. 60x60 PVC panelleri ya da metal paneller ise daha çok ofis ortamları için uygun olan ürünler olacaktır. Kullanım alanı ve ürün özelliklerine göre seçimler yapılarak imalata başlanabilir.

 

Telefon WhatsApp Harita E-posta