Bize Ulaşın
  • Ana Sayfa
  • Asma Tavan Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli

Asma Tavan Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli

Asma Tavan Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli

Dekorasyon yaşamımızın her alanında etkin bir rol üstleniyor. Yaşam alanlarımızı daha konforlu hale getirmek amacıyla dekoratif ürünler alıyor, iç mekân yapılarımızı yeniden tasarlıyoruz. Ortamdaki estetik algının güçlü hale getirilmesi, şık ve benzersiz bir görünüm elde edilmesi gibi gayelerimiz bulunuyor. Bu doğrultuda asma tavan modelleri bizler için ideal bir seçenek oluşturacaktır.
Asma tavanlar, mekân içerisindeki tavan kullanımını daha konforlu ve işlevsel hale getirme amacıyla tasarlanan dekoratif sistemleri ifade eder. Ev, ofis, mağaza, plaza gibi yerlerde asma tavan kullanımı mümkündür. İhtiyaca göre bir projelendirme yapılarak imalat aşamasına, estetik algıya göre bir modelleme yapılarak tasarım aşamasına geçilir. Görsel kaliteye doğrudan seviye atlatan asma tavan sistemleri ayrıca pek çok ek özelliğe de sahiptir. Peki bir asma tavan seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor? Bu soruya odaklanarak yazımıza devam edelim.

Asma Tavan Seçimi

Çağdaş mimari anlayışında estetik kaygılar her zaman ön planda tutulmuştur. Mimari dekorasyonun bir medeniyet göstergesi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Asma tavanlar bu noktada önemli bir unsur olarak karşımıza çıkar. Eğer yaşam alanımıza bir asma tavan yaptırmayı düşünüyorsak, öncelikle nasıl bir tasarımda karar kılmamız gerektiğini belirlemeliyiz. Doğru bir durum tespitiyle evi veya ofisi kusursuz bir görünüme kavuşturmak mümkün olacaktır.

Uygulama Alanı

Asma tavanın uygulanacağı alanın niteliği nedir? Eğer bir mağazaya uygulanacaksa beklentiler daha farklı yönde olacaktır. Sonuç olarak mağazalar birer satış noktasıdır. Asma tavanın işletmeye katacağı pozitif değer sayesinde müşteri algısı güçlenecek, bu durum satış rakamlarına da yansıyacaktır.
Ev ve ofis tipi asma tavan seçimlerinde beklentiler konfor üzerine yoğunlaşabilir. Evet, şık ve özgün bir görünüm çok önemlidir. Ancak asma tavanların sağladığı diğer özellikler arasında ısı ve ses yalıtımını mükemmel hale getirmeleri bulunur. Evde daha konforlu bir yaşam alanı, ofiste ise daha rahat bir çalışma alanı oluşturulacaktır.

Ses Yalıtımı

Konferans salonları ve tiyatrolarda canlı bir iletişim bulunur. Oyuncunun veya sunucunun sesinin anlaşılabilir olması önemlidir. Eğer dinleyiciler sesi bir gürültü olarak algılıyorsa, bu olumsuz durumun sebebi iç mekân ses yalıtımının yetersiz olmasındandır. Asma tavan sistemleri akustik özelliğe sahiptir; ses yalıtımını kontrol altında tutarak gürültü oluşumunu engeller. Bu nedenle asma tavan seçimi yaparken akustik özelliği sunan tasarımlara yönelmek gerekir.

Kaliteli Hammadde

Asma tavanlar çeşitli maddeler kullanılarak daha sağlam hale getirilebilir. Bu durumda kullanılan hammaddenin ne kadar kaliteli olduğu önem kazanır. Bir asma tavanın hem hafif hem de sağlam olması gerekir.

Özgün Tasarım

Her insanın yaşam alanında özgünlüğü arzuladığı bir gerçektir. Bu yüzden asma tavan tasarımları dikkatle incelenmeli, hangi modelin kişinin beklentisini yansıtabileceği önceden kestirilmelidir. Şık, estetik ve dekoratif bir tasarım seçimi yapılabilir.
Mstlyle olarak asma tavan seçiminize yardımcı olacak bütün doneleri sizlerle paylaşmaktayız. Bize iletişim sayfamız üzerinden ulaşabilir, aklınızda yer edinen soruları paylaşabilirsiniz.

Telefon WhatsApp Harita E-posta