Bize Ulaşın

Metal Asma Tavan Panel, Taşıyıcı, Aksesuarları

Metal Asma Tavan Panel Taşıyıcı Aksesuarları

Asma tavan kullanımı her geçen gün artış gösteriyor. Sunduğu avantajlar ve estetik görüntü ile birlikte insanların oldukça hoşuna giden bu tavan sistemleri birçok farklı malzemeden elde edilebilir. Metal asma tavan da bunlardan bir tanesi.
Yapılarda metal kullanımı son derece estetik durduğundan ve avantajları oldukça fazla olduğundan sıklıkla tercih edilir. Özellikle ofis ortamları için vazgeçilmez ürünle arasında yer alır. İnsanlar evlerinde alçıpan asma tavanları tercih ediyor olsa da iş yerlerinde her zaman metal ürünlere yönelirler.
Metal asma tavanların güvenli bir şekilde durması ve rahatlıkla kullanılabilmesi için çok sayıda taşıyıcı aksesuar kullanılır. Bunlardan herhangi bir tanesinin zarar görmesi durumunda bütün bir asma tavanın değişmesine gerek olmaz. Bu taşıyıcı aksesuar özel olarak satın alınıp kullanılabilir.

Metal Asma Tavan Panel Taşıyıcı Aksesuarlar Nelerdir?

Asma tavanlarda metal kullanımının ön önemli avantajlarından bir tanesi kolay montaj ve demontaj imkanlarıdır. Metal parçalar rahatlıkla sökülüp tekrar yerine takılabilir. Bunu sağlayan da üzerinde kullanılan aksesuarlardır.
Ofislerde sıklıkla tercih edilen metal asma tavan sistemlerinde kullanılan taşıyıcı aksesuarlar;

  • Avan c,
  • Tavan u,
  • Klips,
  • Dübelli vida,
  • Agraf,
  • Askı çubuğu,
  • Çelik dübel,
  • Askı maşası,

Borozan vida, şeklinde sıralanabilir.
Yukarıda sayılan aksesuarların her birinin farklı görevleri bulunmaktadır. Herhangi bir tanesinde sorun yaşanması durumunda yerine farklı bir malzeme kullanılamaz. Aynı malzemeden satın alınması ve kullanılması gerekli olacaktır.
Taşıyıcı Aksesuarlar Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Asma tavanlarda genellikle tavanın dış görüntüsü ve kullanılan ana malzeme ön plana çıkar. Metal asma tavan kullanımında her zaman metal paneller göze çarpacak ve aksesuarlar geri planda kalacaktır. Ancak tercih edilen aksesuarlar asıl içi yapan parçalardır bu sebeple de aksesuarlar satın alınırken dikkat edilmesi gereken bazı etmenler bulunur.

Yüksek Kalite Şart

Taşıyıcı sistemlerde hiçbir zaman kalitesiz ürünlere yönelmek doğru bir hamle olmaz. Kısa vadede sorunu çözecek ucuz malzemelere yönelirseniz çok ciddi güvenlik problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Taşıyıcı aksesuarların işini yapmaması metal panellerin düşmesine ve çeşitli maddi zararlar vermesine sebep olabilmektedir.

Her Yönüyle Uyan Malzemeler Kullanılmalı

Metal aksesuarlar alınırken çok sayıda farklı seçenek karşımıza çıkar. Basit bir dübelli vida alışverişinde tercih edebileceğiniz çok sayıda farklı ürün bulunmaktadır. Kullanılan metal asma tavan için en uygun aksesuarların belirlenmesi ve direkt olarak bu ürünlerin satın alınması gerekli olacaktır.

Fiyatlara Dikkat

Metal panellerde kullanılan aksesuarların fiyatları çok yüksek seviyelerde olmaz. İhtiyaç duyulan malzemeler için çok düşük bedeller ödenerek sorunlar çözülebilir. Ancak insanların bu küçük parçalarda fiyata çok fazla dikkat etmemesi satıcıların normalin üzerinde fiyatlar talep etmesine sebep olabilir. Aynı ürünü yarı fiyatına kolayca satın alma imkânınızın olacağını hiçbir zaman unutmayın.

Telefon WhatsApp Harita E-posta