Bize Ulaşın

Asma Tavan Taşıyıcı ve Aksesuarları

    

Asma Tavan Taşıyıcı ve Aksesuarları

Mekâna kattığı pozitif değer ile son dönemde sıklıkla tercih edilmeye başlanan asma tavanlar, ortamdaki akustiği kontrol altına alarak ses yankılamasını önleyen bir özelliğe sahiptir. Gürültü geçirgenliği yoğundur, bu sayede gürültüyü emer. Ortam içinde konuşmaların daha net anlaşılmasında büyük rol oynar. Işık yansıtma özelliği ek bir avantaj sunar. Diğer tavan türlerine göre daha hafif bir yapıdadır. Montajındaki oldukça kolaydır. Takılması ve sökülmesi zorlu bir işleme neden olamaz. Temizliği hızlı bir şekilde yapılabilir. Tesisat, yangın alarmı, aydınlatma platformları gibi bölmeleri gizleyerek tavanı dekoratif hale getirir.
Asma tavan çeşitleri farklı özelliklere sahiptir ve birbirlerinden ayrılırlar. Baffle asma tavanlarda doğrusal bir çizgi tasarımı söz konusudur. Petek asma tavanlar ise petek formundaki görünümü ile ortama estetik bir değer katar. İki asma tavan türünün de montajı kolayca yapılabilir.
Asma tavanları neredeyse her mekânda kullanabilmek mümkündür. Ofisler, işyerleri, plazalar, alışveriş merkezleri, mağazalar, spor salonları, hastaneler gibi çeşitli alanlarda ses ve ısı yalıtımı avantajı sunar. İstenen ölçülerde bulunabileceği gibi, yine istenen renk tonlarında boyaması gerçekleştirilebilir.

Asma Tavan Aksesuarları

Asma tavan taşıyıcı profillerinin kaliteli hammaddeden üretilmesi son derece önemlidir. Yüksek yük taşıma kapasitesi ve kilitlenme özelliği sayesinde profilin dengelenmesi amaçlanır. Ana taşıyıcıların tali taşıyıcılara uyumu söz konusu olmasıdır. Bu sayede hem büyük hem de küçük mekanlarda verimli bir şekilde kullanılabilir. Galvanizli çelikten üretildiğinde direnç seviyesi çok daha fazla olur. Aynı zamanda korozyona karşı ekstra bir direnç sağlanır. Çeşitli nedenlerde sökülmesi gerektiğinde kolay demontaj avantajı sunar. Hasara karşı dirençli malzemeler oldukları için defalarca kullanılabilir. Uzun ömürlüdür, sahip olduğu görünümü senelerce koruyabilir. Yüksek ısının nüfuz ettiği yangınlarda çökmeyi engelleyen bir yapısı bulunur. Taşıyıcı sistem profili ısıyı emerek genleşmeye gider. Böylece tavan taşıyıcı zorlu koşullarda sabit kalmayı başaracaktır.
Asma tavan taşıyıcı aksesuarları çeşitli ek malzemelerden oluşur. Her bir aksesuarın ayrı kullanım görevleri vardır. Malzemeler eksik olduğunda projeyi tamamlamak kolay olmayabilir. Bu nedenle “asma tavan aksesuarları nelerden oluşur?” Sorusuna cevap bulmak gerekiyor.

 • U Profil
 • C Profil
 • Ana Taşıyıcı
 • Tali Taşıyıcı
 • L Köşe
 • Klips
 • Ekleme parçası
 • Agraf
 • Çiftli yay
 • Askı maşası
 • Askı teli

Asma tavan projesinin boyutuna göre aksesuar ölçüleri farklılık gösterebilir. Örneğin agraflar 7 cm. ile 49 cm. arasında değişen ölçülere sahiptir. Aslı tellerinde bu boyutlar 30 cm. ile 300 cm. arasında değişmektedir. Hangi boyutta bir aksesuara ihtiyaç duyulacağı önceden belirlendiğinde, iş esnasında herhangi bir aksamanın önüne geçilmiş olacaktır. Ayrıca aksesuarın kaliteli malzeme kullanılarak üretilmesi, asma tavanın daha güvenilir ve konforlu olmasını sağlayacaktır.
Mstlyle olarak sunduğumuz asma tavan taşıyıcı profilleri ve asma tavan aksesuarları hakkında detaylı bilgileri inceleyebilir, talep ettiğiniz ürün hakkında fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

 

GÖRSEL NO ÜRÜN ADET/PAKET METRE/PAKET
1 360 cm ANA TAŞIYICI  25 97,20
2 120 cm TALİ TAŞIYICI 50 72
3 60 cm TALİ TAŞIYICI 75 36
4 L KÖŞE 60 150
5 ÇELİK DÜBEL 500 -
6 ASKI TELİ 100 100
7 ÇİFTLİ YAY 500 100
Telefon WhatsApp Harita E-posta