Bize Ulaşın

Kütahya Asma Tavan Sistemleri

Kütahya Asma Tavan Sistemleri

İç mekân dekorasyonunun son dönem gözdeleri arasında bulunan asma tavanlar, ortama sağladığı pozitif değer ile yoğun olarak tercih edilmeye ediyor. Gerek özgün tasarımları gerekse yalıtım özellikleri bir asma tavanı nitelikli kılan unsurlar arasındadır. Konut, alışveriş merkezi, sinema ve tiyatro salonu gibi farklı yapıdaki mimarilere kolaylıkla monte edilebilmekte, gerektiğinde demontesi yapılabilmektedir. Kaliteli hammadde kullanılarak üretildiği için defalarca kullanılabilmektedir. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Kütahya ilinde de farklı asma tavan tasarımları bulabilmek mümkündür.

Kütahya Asma Tavan Modelleri

Asma tavanlar yapı olarak birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Tasarımsal dokunuşlar her bir modelde değişkenlik gösterir. Asma tavan sisteminin ortama sağladığı avantajlar genellikle şık ve estetik bir görünümle karşımıza çıkar. Ortamdaki estetik algıyı kuvvetli hale getirir, mekâna dinamizm ve derinlik katar. Estetik kaygılar düşünülerek tasarlanan modellerde hassas dokunuşları hissedebilmek mümkündür. Mekânı ilgi çekici hale getirmesi en çok işletme sahiplerinin yararına olan bir durumdur. Bu yüzden alışveriş merkezleri, mağaza gibi alanlarda görkemli asma tavan modelleri tercih edilir.
Asma tavanlarda en çok tercih edilen iki tasarım öne çıkmaktadır. Her ikisi de ortama kattığı derinlik ve sonsuzluk algısıyla yüksek konfor hissine zemin hazırlar.
Petek asma tavan denildiğinde akla ilk olarak petek formu gelir. Tasarımda ortaya çıkarılan ince detaylar asma tavanın şıklığını pekiştirir. Restoran, mağaza, otel, plaza gibi alanlarda petek modeli daha çok tercih edilmektedir. Tavandaki tesisat bölmelerini gizleyerek kusursuz bir bütünlük oluşturur. Montesi ve demontesi oldukça basittir; zamandan tasarruf etmeyi mümkün hale getirir. Ses ve ısı yalıtımı sağlayarak ortamdaki konforu artırır.
Baffle asma tavan, dikey bir forma sahiptir ve doğrusal panellerin bir araya gelmesiyle oluşur. Mekandaki hacmi kontrol altına alarak dekoratif bir avantaj sağlar. Petek tasarımlarda olduğu gibi tesisat, kablo, yangın detektörü gibi bölmeleri gizler. Üretildikleri malzemelerden dolayı hafif bir yapıları bulunur. Ancak bu hafiflik sağlam olmadıkları anlamı taşımaz; yangın benzeri risklerde yıkılma, düşme, çökme gibi riskler ortaya çıkmayacaktır. İstenilen ölçüye göre üretimi yapılabilir.

Kütahya Asma Tavan Neden Tercih Edilmeli?

Mstlyle olarak imalatını ve montajını gerçekleştirdiğimiz özgün tasarımlardan oluşan asma tavanlar birçok avantajı beraberinde getirir. İç mekandaki kalite düzeyinin artırılmasında özel tavan sistemlerinden yararlanarak estetik bir algı ortaya çıkarılacaktır. Kütahya asma tavan talebi bulunan müşterilerimiz için asma tavan modellerinin sağladığı avantajlar şöyle ifade edilebilir:

  • Mekâna görsellik katarken modern ve estetik bir anlayıştan beslenir.
  • İç mimari tasarımlarının bütününde uygulanabilir.
  • Her çeşit tavan yapısına uyumlu bir model bulunabilir.
  • Isı ve ses yalıtımını mükemmel hale getirir.
  • Tesisatları gizleyerek dekoratif görünüme fayda sağlar.
  • Monte-demonte işlemleri hızlı ve güvenilir şekilde yapılabilir.
  • Sökülüp takılması kolay olduğundan defalarca kullanılabilir.

Kütahya asma tavan malzemeleri hakkında uzman ekibimizden bilgi alarak aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz. Mstlyle markasının mekanınıza katacağı değeri en ince detaylarda dahi deneyimleyebilirsiniz.

 

Telefon WhatsApp Harita E-posta