Bize Ulaşın

Armstrong Taş Yünü Panelleri

Armstrong Taş Yünü ve Panelleri

Volkanik kayaçlardan elde edilen minerallerin oldukça yüksek sıcaklıklarda eritildikten sonra elyaf haline getirilmesi ile taş yünü olarak isimlendirilen malzeme elde edilmektedir. Yapılarda sürekli olarak kullanılan taş yününü çok sayıda avantaj sunuyor olması her geçen gün daha fazla tercih edilmesini sağlar. Taş yünü panel son dönemlerde popüler olan asma tavan sistemlerinden bir tanesi haline gelmiştir.

İnanılmaz Düzeyde Akustik Performans

Asma tavanlarda taş yünü panellerin kullanılması binanın akustiği açısından muhteşem etkiler göstermektedir. Artık binaların projelerinde akustiğe de önem verildiğinden taş yünü panellerin kullanımı genişlemiştir. Bina içerisinde sesin kusursuz bir biçimde hareket etmesini sağlar. Böylece insanların yaşam kalitesi yükselecektir.

Göze Hoş Gelen Estetik Tasarım

Yapıların hem içinde hem de dışında estetik etmenlere sürekli olarak dikkat edilmektedir. İnsanlar estetik bir görüntü ortaya koymayan malzemeleri hiçbir zaman tercih etmezler. Taş yünü panel bu yönden de etkili bir üründür. Son derece düzgün ve estetik bir görüntü ortaya koyar. İstenen renkte tercih edilirken dekorasyon açısından son derece önemli bir seçenektir.

Ses Yalıtımında 1 Numaralı Tercih

Binalarda ses yalıtımı olmazsa olmaz etmenler arasında yer alır. Özellikle işyeri olarak kullanılan binaların ses yalıtımı başarısız olursa bütün bir yapı kullanılamaz hale gelecektir. Konut inşaatlarında da insanlar müzik ya da bebek seslerinden her zaman rahatsız oldukları için taş yünü asma tavanları kullanırlar.

Yapı Statiğine Zarar Vermeyen Hafif Malzeme

Deprem ülkesi olan Türkiye’de kullanılan her malzemenin yapı statiğine olan etkilerinin incelenmesi gerekmektedir. Eğer malzeme çok ağırsa yapı bundan olumsuz etkilenebilir. Sürekli olarak asma tavanlarda taş yünü panel kullanımının sebebi de budur. Oldukça hafif bir malzeme olduğundan statik açıdan bir dezavantaj sunmaz.

Hareketli Tavanlar İçin İdeal

İşyerlerinin tavanları hareketli tavan olarak tasarlanabilmektedir. Tavanların bir kısmının camdan yapılması ya da pergola sistemleri ile açılıp kapanması tavanın farklı bir yapıda olmasına sebep olur. Böyle durumlar için de taş yünü paneller uygun birer malzeme olacaktır. Kafe, restoran ve otellerde kullanımı son derece yaygındır.

Kusursuz Doğal Görünüm

İnsanlar şehir hayatının yapaylığından bunalmış bir halde doğal ortamlara kaçmanın planlarını yaparlar. Zaman geçirilen konutların sürekli olarak yapay malzemeler kullanılarak tasarlanması insanların daha fazla stres olmasına sebep olacaktır. Ancak taş yünü panel doğal yapısı ile birlikte insanlar tarafından beğenilen ürünlerin başında gelir. Her zaman doğallıktan yana olan kişilerin ilk tercihi konumundadır.

Kolay Montaj ve Demontaj İmkânı

Asma tavanlara olan ihtiyaç her an değişiklik gösterebildiği için asma tavanlarda kullanılan malzemelerin montaj ve demontaj işlemlerinin basit bir şekilde yapılıyor olması gerekmektedir. Taş yünü paneller bu yönden de avantajlı bir seçenek olur. Çok basit bir şekilde montajı yapılıp kurulan asma tavalar istendiğinde rahatlıkla sökülebilir.

Telefon WhatsApp Harita E-posta