Bize Ulaşın
  • Ana Sayfa
  • Ahşap Asma Tavan Uygulamalarında Nelere Dikkat Edilir ?

Ahşap Asma Tavan Uygulamalarında Nelere Dikkat Edilir ?

Ahşap Asma Tavan Uygulamalarında Nelere Dikkat Edilir

Son zamanlarda dekoratif tasarımların ahşap etkisi ile bütünleştiği, estetik anlayışın bu doğrultuda çeşitlendiği görülmektedir. Ahşap, insan yaşamında binlerce yıllık geçmiş sahip olan bir maddedir. Hem kullanım hem de enerji ihtiyaçlarında en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Bir dekorasyon malzemesi olarak sıklıkla tercih edilir. Asma tavan sistemlerinde ahşap kullanımı mümkün olduğu gibi, pek çok farklı tasarımda bu madde kolaylıkla kullanılabilir.
Asma tavanlar, yaşam alanınızı görsel bakımdan zenginleştiren ve alana konfor sunan taşıma sistemleridir. Metal malzemelerden imalatı yapıldığı bilinir. Ancak ahşap kullanılarak ortaya ilgi çekici tasarımlar çıkarmak mümkündür. Üstelik ahşabın ortama katacağı doğal atmosfer ayrı bir avantaj oluşturacaktır. Peki, ahşap asma tavan sistemleri hakkında nelere dikkat etmek gerekir? Yazımızın devamında bu soruya yanıt arayalım.

Ahşap Asma Tavan Modellerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev, ofis, alışveriş merkezi, metro, sinema ve çok sayıda alana asma tavanlar monte edilebilmektedir. Doğru bir model seçildiğinde, mekandaki estetik algı güçlenecek ve insanların ilgisi doğrudan asma tavana yönelecektir. Bazı detaylara önem verildiği sürece en isabetli kararı vermek mümkün olacaktır. Bu detayları aşağıdaki gibi ifade edebiliriz:

İç Mekân Niteliği
Asma tavan uygulamaları neredeyse her mimari yapıya mükemmel bir şekilde uygulanabilir. Eğer evinize ahşap asma tavan yaptırma fikriniz varsa, evinizi nasıl bir görünüme kavuşturmak istediğiniz önem kazanır. Doğallığın getirdiği ambiyansa ulaşabilmek için ahşap asma tavanlar doğru karar olabilir. Bu sayede yaşam alanınıza girdiğinizde size mutlak konfor hissini yaşatan bir tasarıma sahip olabilirsiniz.
İşyeri ve ofis için dizayn edilen ahşap asma tavanlarda farklı modellere yönelebilirsiniz. Çalışma ortamındaki stresin dağılmasını sağlayacak doğallığı ortaya çıkarabilir, ayrıca asma tavan sistemlerinin sağladığı yalıtım avantajlarından faydalanabilirsiniz.
Kahve dükkanları ve otel gibi işletmelerde ahşap asma tavan kullanımı oldukça yaygındır. Bu işletmelere gelen insanlar dinginlik hissini yaşamak ve konfora ulaşmak isterler. Ahşabın bu konudaki faydası doğrudan gözlemlenebilir. Ayrıca işletmeye şık ve özgün bir hava katacaktır.

Yalıtım Özellikleri
Asma tavan sistemlerinde en belirgin özelliklerden biri yalıtım özelliğidir. Ortamdaki ısının kaybolmasını engelleyen bir yapı söz konusudur. Ahşap tasarımlarda ısı yalıtımı doğru bir şekilde sağlanır. Buna ek olarak ses yalıtımında başarılı sonuçlar elde edilir. Ortamdaki ses dalgalarını absorde ederek akustik avantaj sağlar. Bu sayede konuşmalar pürüzsüz bir şekilde anlaşılabilir hale gelir. Ahşap asma tavan seçimi yaparken bu detaylara önem verilmelidir.

Kullanılan Malzemeler
Ahşap asma tavanlarda kullanılan malzemeler MDF, masif ve doğal kaplamadır. Kaplamalarda alpi, melamin ve boya ile kaplama yöntemleri kullanılabilir. Hammadde kalitesi ne kadar yüksek olursa, ahşap sistemden alınacak verim bir o kadar yüksek olacaktır.
Mstlyle olarak müşterilerimize en iyi ahşap asma tavan tasarımlarını sunmaya devam ediyoruz. İletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilir, aklınızdaki tasarımın gerçeğe dönüşme sürecini bizzat başlatabilirsiniz.

 

 

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Minima pariatur, corrupti quibusdam nemo eaque eveniet praesentium deleniti dolore hic veniam odio maiores impedit modi ipsum amet voluptas beatae! Officia, ab!

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Ullam vel consectetur voluptatibus. Corporis, consequatur ea nam consectetur hic inventore? Nobis optio accusantium beatae veritatis dolores sed similique eaque nam excepturi.

Telefon WhatsApp Harita E-posta